23948sdkhjf
Del siden
Annonce

Sig hej til Nina!

Nina Als er startet som Office Manager hos GRAPHISOFT Center Danmark.

Så er vi blevet en mere på Rentemestervej, og vi håber, at I har lyst til at byde Nina Als velkommen som vores nye Office Manager.

Nina kommer med mange års administrativ erfaring fra kontor-, hotel- og restaurationsbranchen og senest fra en kiropraktisk klinik – og har desuden gennemført grundforløbet på snedker-uddannelsen.

Som Office Manager bliver Ninas rolle at holde styr på alt det administrative omkring vores kurser og fungere som vært for vores kursister. Derudover skal hun opdatere vores kundesystemer, holde styr på vores kalendere og på sigt hjælpe med fakturering og lettere bogføring. Med andre ord skal Nina hjælpe os med alt det, der får hverdagen på Rentemestervej til at fungere.

"Da jeg så stillingsopslaget, blev jeg meget begejstret og tænkte, at det var et perfekt match i forhold til mine kompetencer og det, jeg kan lide at arbejde med. Stillingsopslaget gav indtryk af en meget professionel og samtidig menneskelig arbejdsplads," fortæller Nina, som efter et par uger har fået bekræftet sit førstehåndsindtryk.

LÆS OGSÅ Gratis Webinar om de nye Klimakrav i bygningsreglementet og DesignLCA

Passionerede og gode kolleger

"Alle mine kolleger er meget professionelle og yderst passionerede omkring deres arbejde. De brænder virkelig for Archicad, BIM og for at sikre, at kunderne og samarbejdspartnerne er tilfredse og har det godt – uanset om de er på kursus, har brug for support eller noget tredje. Samtidig er det en rummelig virksomhed, hvor folk kan lide hinanden, er nede på jorden og ikke er bange for det skæve – f.eks. ved at ansætte en fleksjobber," siger Nina og fremhæver de gode rammer, efter-frokost-gåture og virksomhedshunden Cleo som ekstra gevinster ved arbejdet.

"Alt dette gør det nemt og naturligt at påtage sig nye opgaver og giver én lyst til at yde sit bedste,” afslutter Nina, som i første omgang er Nina ansat på 15 timer, men planen er, at hun på sigt kommer op på 20 timer.

Køreture på Rebella 

Fritiden bruges aktivt: I sommerhalvåret kører Nina ture på sin Honda Rebel, der er navngivet Rebella. Motorcyklen bruges både som transportmiddel til og fra arbejde, men også til ture ud i naturen – ofte med et paddleboard som ekstraudstyr.

GRAPHISOFT Center Danmark
Rentemestervej 62
2400 København NV
Københavns Kommune
Danmark
CVR nummer: DK40824057

Kontaktperson

Thomas Graabæk
Arkitekt - Indehaver
+45 26285306 tg@formfaktor.dk

Send til en kollega

0.078